Czym jest właściwie Car Detailing?

CAR DETAILING to zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu samochodowego lub jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, w celu podniesienia walorów estetycznych i użytkowych pojazdu, a także przedłużenia jego żywotności.

Car Detailing zewnętrzny
Car Detailing wewnętrzny

Car detailing podzielić można zewzględu na miejsce jego realizacji na zewnętrzny i wewnętrzny. Prace prowadzone w środku pojazdu skupiają się przede wszystkim na tapicerce, plastikach i innych elementach wyposażenia. Nie jest to zwykłe pranie i odkurzanie, lecz przemyślany i skrzętnie wykonywany szereg działań skupiających się na każdym detalu. Żaden szczegół nie może być pominięty – efekt finalny musi zachwycać. Poza czyszczeniem, car detailing we wnętrzu to również zabezpieczenia i konserwacja. Do wykonania powyższych czynności używa się profesjonalnych kosmetyków niedostępnych w sklepach motoryzacyjnych.

W przypadku car detailingu zewnętrznego działania nasze skupiają się przede wszystkim na profesjonalnym przyciemnianiu szyb, a także według życzeń dbamy o ochronę lakieru. Nie jest to jednak zwykłe mycie i polerka, lecz mnóstwo działań, począwszy od usuwania zabrudzeń na lakierze takich jak smoła, asfalt czy owady, czyszczenie zmatowiałych reflektorów, na nałożeniu powłoki ceramicznej skończywszy